ארגון מגדלי הירקות
חיפוש באתר
 
   
עוד באתר
 
תקשורת
עובדים וכוח אדם
ביטוח
יצוא ויצואנים
תעשייה
בשווקים וברשתות
בטיחות
על הפרק
ירקות ובריאות
תפקידים מנויים ופרסים
מן העולם
כותבים על יוסטה
אתרים מומלצים
הוועידה ה-14

מרכז מבקרים לתפוחי-אדמה ולירקות

עמוד הבית>תקשורת>מרכז מבקרים לתפוחי-אדמה ולירקות
 

הכל החל מהרעיון להקים מוזיאון תפוחי-אדמה, וכיום אנו בדרך למרכז מבקרים לתפוחי-אדמה ולכלל גידולי הירקות, שקורם עור וגידים, אמנם בקצב איטי אבל בטוח.

המרכז אמור לטפל בכל ההיבטים ההיסטוריים של ענף תפוחי-האדמה והירקות אך במבט לעתיד. במקום יוצגו כל הפעילויות שקשורות לנושא, בתחום הגידול, האיסוף, הגנת הצומח וכו', כדי להרחיב את בסיס המידע לציבור בנושאים אלה. הדגש הוא כלפי הדור הצעיר, אבל גם מכוון לתיירות פנים ולתיירות חוץ.

המוזיאון יוקם בקיבוץ נחל עוז, יעסוק בענף הירקות ברמה הארצית ויהווה ציר תיירותי מרכזי בנגב.

מרכז כזה עשוי לתרום בכמה תחומים עיקריים: העמקת הידע במה שנעשה ושאפשר לעשות והבנת המוצרים, ובעקיפין תרומה לקידום השימוש במוצרים השונים, מהטרי ועד המעובד.

מיזם כזה נשען על תרומות, שיעזרו להקים אותו עד שלב ההפעלה, שמעריכים כי יארך כשלוש שנים. בהמשך, הפעילות השוטפת אמורה לממן את מירב ההוצאות והאחזקה.

אנו מתחילים אמנם בשנה קשה לחקלאות, אבל ההתחלה חייבת להיעשות, ותמיד יש סיבות למה לא. אנו נשים אותן בצד וניגש למלאכה בגישה חיובית.

המקום אמור לכלול פעילויות שונות, בנוסף למיצגים השונים, כולל גם ביקורים בשדות והפעלות. ועדת היגוי תלווה את הפרויקט ותדאג לנושאי התוכן,  ועמותה שעומדת לקום תדאג ל"קמח" שבלעדיו אי אפשר לממש את הרעיון.

אנחנו בשלב של איסוף חומר היסטורי, וכל מי שיכול לתרום - כתבות, תמונות, ציוד או מידע - יהיה לעזר במימוש הרעיון.

נא לא להתעצל ולעלות (בזהירות) לבוידם או לחטט בארון ובמגירות, להוריד את האבק ולשלוח, זה עשוי מאד לעזור.

 

יענקלה כהן

נחל עוז

 

כל מי שברשותו חומר היסטורי שיכול לעזור להקמה, מוזמן לפנות ליענקלה כהן, טלפון נייד, 054-7917248, פקס: 08-6805407, דוא"ל cohen_y@nahaloz.org.il או לכתובת: יענקלה כהן, נחל עוז 85145.

 

נ.ב. כל מי שיכול, נא לדאוג שהרגיעה באזור תהפוך לעניין של קבע

ארגון מגדלי ירקות-אגודה חקלאית שיתופית © 2008, רח קפלן 2, ת.ד. 40006, מיקוד 61400 ת"א, טל 036090050 irgun@yerakot.org.il
כל הזכויות שמורות לארגון מגדלי הירקות בישראל © 2008