ארגון מגדלי הירקות
חיפוש באתר
 
   
עוד באתר
 
תקשורת
עובדים וכוח אדם
ביטוח
יצוא ויצואנים
תעשייה
בשווקים וברשתות
בטיחות
על הפרק
ירקות ובריאות
תפקידים מנויים ופרסים
מן העולם
כותבים על יוסטה
אתרים מומלצים
הוועידה ה-14

מוזיאון תפוחי אדמה וירקות

עמוד הבית>תקשורת>מוזיאון תפוחי אדמה וירקות
 

דרך ארוכה ומרתקת עבר ענף הירקות בארץ ישראל. התוכנית להקים מוזיאון, או מרכז מבקרים כפי שקוראים כיום, לתפוחי-אדמה ולשאר ירקות בקיבוץ נחל עוז מתבקשת היסטורית. גידול הירקות והתפתחותו הם נושא מרתק לדורות הבאים, שידעו "שלא קלה דרכנו" וגם דרך להודות לחקלאים הוותיקים מכל קצווי הארץ.

 

בימים אלה אני מלווה בעניין את המיזם המבורך של יענקלה כהן מנחל עוז, מזכיר ארגון מגדלי ירקות לשעבר, ורואה את המאמץ האדיר הנדרש כדי להשקיע ברעיון לא פשוט, אבל אפשרי, בשיתוף כל הגורמים - מועצת הצמחים, משרד החקלאות, משרד התיירות וגופים נוספים. בקיבוץ נחל עוז הוחלט להקצות מבנה ושטח, ועל כך יבורכו.

 

נקווה שמרכז זה יהפוך לא רק לסיפור תולדות הענף אלא גם למרכז של אירועים וכנסים מקצועיים, לפעילות שוטפת בתפוחי-אדמה ובירקות, להקרנת סרטים על הענף, לתערוכות זנים, לפסטיבלים ועוד. במקום אמורה להתרכז גם ספרות מקצועית עשירה, שתסייע לדור הבא של מגדלים, מדריכים וחוקרים, ועוד עולים ובאים רעיונות רבים שאפשר להפעילם במקום.

המוזיאון יביא תועלת לאזור כולו וישמש גורם משיכה לתיירות פנים וחוץ. החשוב מכול, מרכז זה יחבר את הדור הצעיר לחקלאות בכלל ולענף הירקות בפרט, למען דור ההמשך. בימים אלה מוקמת עמותה שתלווה את ההקמה.

אני מחזק את ידיו של יענקלה וקורא לכל מי שיש לו רעיון, יוזמה, תרומה לבוא להציע ולהצטרף למהלך חשוב זה. 

 

מאיר יפרח

מזכיר ארגון מגדלי ירקות

ארגון מגדלי ירקות-אגודה חקלאית שיתופית © 2008, רח קפלן 2, ת.ד. 40006, מיקוד 61400 ת"א, טל 036090050 irgun@yerakot.org.il
כל הזכויות שמורות לארגון מגדלי הירקות בישראל © 2008