ארגון מגדלי הירקות
חיפוש באתר
 
   
עוד באתר
 
תקשורת
עובדים וכוח אדם
ביטוח
יצוא ויצואנים
תעשייה
בשווקים וברשתות
בטיחות
על הפרק
ירקות ובריאות
תפקידים מנויים ופרסים
מן העולם
כותבים על יוסטה
אתרים מומלצים
הוועידה ה-14

ענף חזק ומאורגן לקראת השנה החדשה

עמוד הבית>תקשורת>ענף חזק ומאורגן לקראת השנה החדשה
 

נדמה שאין למגדלי הירקות שנה מתאימה יותר לאמרה "תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה". הענף עבר בשנה החולפת משברים קשים, שאיימו על קיומו: השלכות קשות ממבצע עופרת יצוקה, משבר כלכלי כבד בעולם ובארץ, שגרם נזקים קשים ליצוא ולהתנהלות בשוק המקומי, בעיות מים הולכות ומחמירות, הכבדה במיסוי למעסיקים עובדים זרים, עצירה כמעט מוחלטת של מענקי השקעות, מצוקת האשראי, העדר התקדמות בנושא השוק הסיטוני, משבר קשה בתעשייה בעקבות הקשיים אליהם נקלע מפעל פרי גליל, עצירת מעבר תוצרת חקלאית לעזה, ועל כל זה איום בהטלת מע"מ על ירקות ופירות. ולאחר כל המכות והגזירות, לבסוף צריך היה לנשוך שפתיים ולהמשיך.

 

משהו מתחיל להשתנות לקראת השנה הבאה. עברנו קיץ של מחירים סבירים, ויש התחלת התאוששות לקראת החורף. איום המע"מ הוסר, המעברים לעזה (בינתיים) פתוחים, מפעל פרי גליל חזר לפעילות, ונקווה שתהיה הקלה גם בשאר החזיתות.

 

מה לעשות, תושבי ישראל צריכים לאכול ירקות זולים ובאיכות טובה, ואת זה מגדלי הירקות יודעים לעשות הכי טוב בעולם. הארגון והמועצה פועלים בשיתוף מלא, מאותו צד של המתרס, בנושאי אשראי, ביטוח, פרויקטים ועוד. צבי אלון, מנכ"ל המועצה, עושה כל מאמץ לרפא את חוליי העבר ומוביל את המועצה בחוכמה לדרך חדשה. תרומתו במבצע עופרת יצוקה לא תישכח. כמובן, גם שר החקלאות, ידיד החקלאים, שלום שמחון, תרם וממשיך לתרום לחיזוק תשתית החקלאות לטווח ארוך בנושאים רבים, כולל מים, עובדים זרים, אשראי, חיזוק הארגונים והמועצה, חיזוק מעמד החקלאות.

 

לסיום ברצוני לאחל לכל מגדלי הירקות המשך פרנסה טובה ובכבוד. מי ייתן ונגשים את כל תקוותיו של הענף לשינויים טובים ונחוצים, כאשר בראש מעיני המגדל, הקטן והגדול. יחד נמשיך להתפתח ולשגשג, ועוד רבה העבודה לפנינו. עלו והצליחו.     

 

מאיר יפרח

ארגון מגדלי ירקות-אגודה חקלאית שיתופית © 2008, רח קפלן 2, ת.ד. 40006, מיקוד 61400 ת"א, טל 036090050 irgun@yerakot.org.il
כל הזכויות שמורות לארגון מגדלי הירקות בישראל © 2008