ארגון מגדלי הירקות
חיפוש באתר
 
   
עוד באתר
 
תקשורת
עובדים וכוח אדם
ביטוח
יצוא ויצואנים
תעשייה
בשווקים וברשתות
בטיחות
על הפרק
ירקות ובריאות
תפקידים מנויים ופרסים
מן העולם
כותבים על יוסטה
אתרים מומלצים
הוועידה ה-14

חשוב לשמור על מגדלי התעשייה

עמוד הבית>ספריית מאמרים חופשיים>תעשייה>חשוב לשמור על מגדלי התעשייה
 

מעת לעת צץ במשרד החקלאות ובתמ"ס רעיון חדש לאפשר יבוא של ירקות קפואים, פעם מסין, פעם מרומניה או ממדינות אחרות, במטרה לייצר הצף. אנחנו לא חוששים מהצף, ובדרך כלל התחרות הזאת גם לא מועילה להורדת המחירים של התוצרת המקומית, המועדפת על ידי הצרכנים בישראל. אולם, יש לקחת כשיקול מרכזי את השמירה על ענף התעשייה בירקות, ובמיוחד את מגדלי התעשייה, במושבים ובקיבוצים, העושים מלאכתם למרות הרווח השולי הכלכלי הנמוך. תרומתם לכלכלת ישראל חשובה וחיונית בכך שהם מספקים עבודה למפעלי התעשייה, הנמצאים על-פי-רוב בפריפריה, שהם כפי שאנחנו יודעים מקור לתעסוקה עיקרית לאזורים שלמים, שלא לדבר על הריאות הירוקות שהם יוצרים בנוף הארץ, בעיקר בגליל ובגולן.

 

אנחנו קוראים למקבלי ההחלטות על יבוא תוצרת תעשייה מתחרה לשקול היטב את צעדיהם, שידם לא תהיה קלה על ההדק של החלטות מעין אלה, בשם השוק החופשי וחופש העיסוק והתחרות. חשוב יותר לספק עבודה לעובד בישראל מאשר לפועל בסין. הלו, עניי עירך קודמים. וכמו שכבר אמרתי, היבוא לא מוריד בפועל את המחירים לצרכן, ולכן התחרות הזאת רק מזיקה.

 

צריך לעשות לזה סוף, הגיע הזמן שהחקלאים והחקלאות יזכו לעבוד כאן באהבה ולא תחת מתח מתמיד של איומים. קצת פטריוטיות ואהבת הארץ הקטנה מצד מקבלי ההחלטות עוד לא הזיקה לאף אחד.

 

מאיר יפרח

מזכיר ארגון מגדלי ירקות

ארגון מגדלי ירקות-אגודה חקלאית שיתופית © 2008, רח קפלן 2, ת.ד. 40006, מיקוד 61400 ת"א, טל 036090050 irgun@yerakot.org.il
כל הזכויות שמורות לארגון מגדלי הירקות בישראל © 2008